Jak fungují pružiny zkrutné?

Pružiny jsou velmi populární částí rozmanitých mašín. Bohužel zřídkakdo vůbec si to uvědomuje. Existuje doopravdy spousta typů per, a každý druh vypada jinák a má jiné vlastnosti. Nejvíc známé jsou určitě pružiny tlačné, ale v naším textě chceme napsat trošku víc o perách zkrutných.

Zkrutné pružiny mají tvar šroubovitého valcu. Velmi podstatným vlastnosti takových pružin je fakt, že většinou nejméně jeden a půl činného závitu. Zkrutné pružiny jsou schopné příjmát energie svislé. Nejlépe, kdy pera jsou užívané ve směru, ve kterém jsou vinuty závity. Má to velký vliv na kvalitu prácí pružiny. Takové pružiny obvykle mají špičky, ale není to pravidelné.Chceme, abyste věděli jak vypada proces výroby pružin. Není to proces jednoduchý. První fáze je navijení a tvarování pružiny. Určitě je to nejvyznamnější, z toho důvodu, že má vliv na celou produkce. Druhá fáze produkci pružin je tepelní úpravení – cílem je tepelní stabilizace. Většinou tato etápa produkce je mechanická. Další etapa je dost spletitá a můžeme ji rozdělit na tří menší fáze. Myslíme tady o povrchové úpravě mechanické. Na vzniku této etapy je kuličkování, pozdějí broušení a na závěr odmašťovaní. Určitě diky speciálním mašínám celý postup je mechanický. Pozdějí v průběhu povrchové úpravy antikorozní a značení je používáný lak a vosk. Nejlepší producentí pamatují také černění a cinování. Metoda vyroby pružin zaleží na tím jaky rezultát chceme získat- přečtěte si další informace

Kovové spirály
Oryginal: http://www.vanel.com
Zkrutné pružiny částo jsou užíváné jako nával aretační západky blokující zpětný průběh. Takové pera můžete nalézt na přiklád v ručních brzdách aut. Zkrutné pružiny upotřebuje se k popouštění rotační sily a též k zachovávaní náporu na krátkou dálku. V pružinách zkrutných velmi zakladní je zaručení dostačujícího prostředí pro dobré pracování pera. Takové pružiny musejí být používané ve směru, ve kterém jsou vinuty závity- webová stránka.

Využítí per je opravdu velké. Těžko uvěřit tomu, že tak nevelká součást může mít tak velký vliv na fungování celé mašíny. Doufáme, že náš članek pomohl Vám pochopit jak pracují pera zkrutné, které jsou druhým nejpopularnějším typem pružin a to jak jsou důležité pro existence mnoha věcí.

Posted by Administrator on 2018-03-15 13:44:41