Jaká je výroba v České republice v roce 2014 – shrnutí

Rok 2014 byl velmi důležitý, pokud jde o celou produkci v České republice, ale asi nejdůležitější byla situace v motorovém výrobním průmyslu. Byla to doba, když se ukázalo, že česká výroba aut a vozidel získala šestnácté místo v ohledu producentů na celé zemské kouli. Aby ukázat nějakou představu – byla to větší výroba, než např. v Itálii a dalších evropských státech.


Investice v dobrou kvalitu, nejnovější technologie a splnění požadavek klientů se rozhodně ekonomicky vyplatila, o čem svědčí statistiky, podle kterých rok 2014 je opravdový rekord pro motorovou výrobu. V ohledu exportování aut a částí, ČR má místo až sedmé, co potvrzuje velkou poptávku v zahraničí; největší zákazník nakupující česká auta je Německo. Během roku 2014 produkce motorová se zvyšila – oproti loňského roku – o 12 %. Soukromé automobily to samozřejmě není všecko: kromě nich se ukázalo hodně nových tuzemských autokarů a motocyklů. Ekonomické zprávy z roku 2014 a 2015 dávají zajímavou prognózu i na příští roky, protože už nyní vzrůst je výrazný. Roste rovněž znalost pravidel svědomitého obchodů a nakupování, jéhož části je zájem a podporování lokálního podníkaní.

autokar
Prepared by: Alan Sansbury
Oryginal: http://www.flickr.com
Rozhodně stojí pamatovat, že výroba autobusových vozidel vzrostla v roce 2014 o 5,47 %, a osobních automobilů ještě více – kolem 10,5 %. Výroba v celém roku 2014 se zvětšila o skoro 5 %, po dřívější recesí; dle znalců dobře to ovlivnilo celkovou českou ekonomiku. Rovněž v roce 2014 velice klíčovou roli odehrály jiné typy produkce – například elektronického zařízení, stavebnictví (také ekologického), a co je pozoruhodné – také masa (hlavně prasat), reklama a piva, jež je v rostoucí míře exportované do zahraničí; všechny ty výrobky se označují vysokou konkurenceschopnosti, o kterou má zájem mnoho zákazníků.


Vzrostla rovněž produkce elektřiny která pochází z paroplynových elektráren. V dnešní době velice pozoruhodné analýzy o různých oblastech produkci jsou proveditelné na webových stránkach a odborních časopisech, kde své články publikuje hodně slavných ekonomistů – je to skvělý nápad na rozšíření obzorů a lepší orientaci v tuzemských novinkách, protože situace se celý čas mění.

Posted by Administrator on 2019-02-17 00:20:45
Tags: reklama, autobus, výrob, informace